single-malts.jpg

2019/2020

Viskija meistarklases

Mākoņa Viskija Meistarklases ir projekts, ko radījuši viskija cienītāji Edgars Grisulis un Lauris Grass, lai kopā ar citiem domubiedriem izzinātu viskija vēsturi, iepazītu tā garšas nianses, nobaudītu pasaulslavenus un ne tik pazīstamus eksemplārus. Taču pāri visam - pavadītu izglītojošu un izklaidējošu vakaru lieliskā sabiedrībā, uzklausot citu klātesošo "mednieku" stāstus un apmainoties padomiem un pieredzēm. 

Viskija Meistarklases Mākonī rīkojam jau kopš 2014. gada. Meistarklases notiek šaurā lokā 12-14 viesiem. Katras meistarklases pamatā ir 4 savstarpēji atšķirīgi viena iesala viskiji, kur katram viesim paredzēts nobaudīt 50 gramus no katra parauga. Lai garšas kārpiņas sagatavotu degustācijai, vakara sākumā tiek baudīts viskija kokteilis Whisky Sour, kura pagatavošanai izmantojam kādu īpašu blendētu viskiju vai burbonu. Vakaru papildinās īpaši konkrētajiem viskija veidiem piemeklētas uzkodas, kuras sagatavojusi Mākoņa virtuves komanda.


Meistarklases pirmajā daļā Edgars stāsta un rāda prezentāciju par viskija vēsturi, ražošanas tehnoloģiju un izskaidro Skotijas ģeogrāfiju, lai viesi labāk izprastu, kādu lomu viskija garšā spēlē tā izcelsme. Pēc neliela ieskata vēsturē, seko viskiju baudīšana, salīdzināšana, garšas īpašību apspriešana un sarunas par viskiju, mākslu, dzīvi...

Kontaktinformācija: lauris@makonis.eu vai mob. +371 29765445

IMG_8539.jpg

Edgars vairākus gadus aizvadījis Skotijā, strādājot gan viskija darītavās, gan vadot labāko viesnīcas viskija bāru pasaulē. Pēc pieredzes Skotijā, Edgars pārcēlās uz Londonu, kur pieņēma piedāvājumu vadīt pieczvaigžņu viesnīcas The Connaught hotel kokteiļbāru, kurš Edgara vadībā ieguva apbalvojumu kā labākais viesnīcas kokteiļbārs pasaulē. Edgars ir atgriezies Latvijā un nodarbojas ar bāru konsultāciju, kokteiļkaršu izstrādi un gatavo ikmēneša rakstus par kokteiļiem dažādiem žurnāliem.

Lauris ir kokteiļbāra Mākonis funkciju pārzinis. Aizbildinoties ar Mākoņa vajadzībām, Lauris ir izceļojies krustām šķērsām pa pasauli, lai apmeklētu zemeslodes labākos kokteiļbārus un smeltos iedvesmu. Cik zināms, viņš negrasās apstāties.


Kalendārs 2019/2020

Tuvākās viskija meistarklases plānotas šādos datumos:

11.10.19 - IEVADS

15.11.19 - BURBONS

06.12.19 - IEVADS

Biļetes iespējams iegādāties tikai internetā. Ja dalību meistarklasē vēlaties pasniegt kā dāvanu, tad pirms vai pēc biļetes iegādes vari iegriezties Mākonī pēc īpaši šim nolūkam sagatavotas kartītes. Dalība meistarklasē tiks fiksēta, balstoties uz internetā iegādātajām biļetēm. Dāvanu kartēm ir tikai simboliska nozīme. 

!!! Jūsu ievērībai - sakarā ar to, ka vietu skaits katrā meistarklasē ir ierobežots un biļetes tiek izpirktas ļoti laicīgi, uz konkrētiem datumiem iegādātās biļetes nav iespējams atgriezt vai mainīt to datumus. Tiklīdz nopērkat biļeti vai piesakāt dāvanu karti uz konkrētu datumu, tā uzreiz rezervējam Jums vietu un citiem tā vairs nav pieejama. Tādēļ gadījumā, ja pēdējā brīdī netiekat uz pasākumu, iegādātā vieta tiek zaudēta.

Viskija Meistarklase + vakariņas

Viskija Meistarklases ir lieliski piemērots projekts arī privātām svinībām vai korporatīviem pasākumiem. Šajā video ieskatā redzama kāda viskija meistarklase, ko rīkojām IT sfēras uzņēmumam un tā klientiem. Lielisks saliedēšanās un sadraudzēšanās pasākums. 

Šajā meistarklasē papildus tika pieskaņotas arī vakariņas četrās kārtās, ko nodrošināja Mākoņa virtuves komanda. Privātas meistarklases mēdzam aizvadīt arī ārpus Mākoņa telpām.